Kredi Kartı Borcu Zaman Aşımına Uğrar mı?

144

Kredi kartları günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Alışveriş yaparken artık nakit para taşımak yerine çoğu tüketici kredi kartını tercih ediyor. Bazen de tüketiciler alışveriş çılgınlığına kendilerini kaptırıp sanki kredi kartından çekilen parayı hiç ödemeyecekmiş gibi harcama yapılıp istenmeyen bazı sıkıntılara da neden olabilir. Konu ödemeye gelince tüketciler tabiki zorlanabiliyor ve bu durumdada kredi kartına olan borçlar gün geçtikçe hatta aylar geçtikçe birikiyor. İşte bu gibi sıkıntılara düşmemek için lütfen aşağıda yazmış olduğumuz makaleyi mutlaka okuyunuz:

Kredi Kartı Borçları Kendiliğinden Silinir mi?<

Kredi Kartı Borçları Kendiliğinden Silinir mi?

i gelince de ödemesini yapmadınız. Soru şu? Kredi kartı borcu kendiliğinden silinir mi? Cevap: Kredi kartıyla alışveriş yaptığınız takdirde o kredi kartına borcunuz zamanında ödemezseniz faiziyle birlikte hesaplanır. Kredi kartı borcları kendiliğinden asla silinmez. Unutmayınız ki, bankalar mutlaka sizden o parayı bir şekilde tahsil eder. Kredi kartına olan yüklü miktardaki borcunuzu banka ile görüşerek, bankanın belirleyeceği şekilde taksitler halinde ödemenize imkan sağlayabilir.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı kullanımı doğru kullanıldığı takdirde gerçekten çok

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

ullanımının sonuçları tüketiciler için maalesef ağır olmaktadır. Bilindiği üzere kredi kartı borçları her ay düzenli bir şekilde ödenmesi gerekmektedir. 90 gün boyunca kredi kartı borcunu ödemeyen tüketiciler hakkında yasal işlem başlatılır. Bu yasal işlem çerçevesinde avukata devir, borcunun hepsini ve faiziyle birlikte talep edilmesi ayrıca icra işlemleri takip edecektir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak istiyorsanız lütfen ödemelerinizi zamanında ve düzenli bir şekilde yapmanızı tavsiye ederiz.

Kredi Kartı Borcu Zaman Aşımına Uğrar mı?

Eğer bir kredi kartı borcunun zaman aşımına uğraması için, kredi kartına olan borca banka tarafından hiçbir işlemin

Kredi Kartı Borcu Zaman Aşımına Uğrar mı?

ak belirlenmiştir. Bu 10 yıllık süre sonunda kredi kartınıza ait olan borcunuz zaman aşımına uğradığından dolayı silinir. Açıkça söylemek gerekirse, bu zaman aşımından faydalanabilmek için bankanın bu borcu 10 yıllığına uğnutmuş olması gerekir. Bu durumda kolay kolay olabilecek bir şey değildir.

Varlık Şirketlerine Devredilen Borçlarda Zaman Aşımı Süresi Uzar mı?

Bankalar kredi kartı tahsilini hiçbir şekilde yapamaz ise bu borcu varlık şirketlerine devredebilir. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapamında değ

Varlık Şirketlerine Devredilen Borçlarda Zaman Aşımı Süresi Uzar mı?

enir. Unutulmamalıdır ki, kredi kartı borcunun devrinden sonra açılacak olan her yeni icra dosyası 20 yıllık zaman aşımı süresini sıfırlar ve bu süreç tekrar başlar.